Komíny

Ponúkame vám aj rôzne možnosti realizácie komínov, či komínových systémov:

  • nerezové komínové systémy
  • šamotové komínové systémy
  • keramické komínové systémy

zop_kominy

Všetky komponenty komína sú vyrobené tak, aby do seba jednoducho zapadali, vďaka čomu je montáž komínového systému ZOP jednoduchá a rýchla. Všetky prvky komínového systému sú certifikované a vyhovujú prísnym kritériám európskych noriem, ktoré kladú dôraz na vysokú kvalitu a bezpečnosť. Stavať komín ZOP bude pre Vás zábava!

Šamot jedinečnej kvality W3

Ako jediní na Slovensku dodávame šamotové vložky W3 jedinečnej kvality so 150 ročnou tradíciou (vyrobené v Nemecku). Naše šamotové vložky sa vyznačujú tvarovou stálosťou, presnosťou, vysokou hladkosťou povrchu, vysokou odolnosťou voči kyselinám a mechanickému poškodeniu. W3 šamotové vložky sú použiteľné na všetky druhy paliva: plynné, kvapalné a tuhé.

samotovy_komin

Komínové tvárnice

Ľahčené keramzitové tvárnice sa vyznačujú vysokou pevnosťou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a nízkou hmotnosťou. Tvárnice majú výšku 33 cm, čo sú len 3 tvárnice na jeden meter komína. Napríklad 7 metrový komín ZOP postavíte iba z 21 tvárnic, pri iných systémoch je to až 31 kusov tvárnic.

Žiaruvzdorná izolácia

Je vyrábaná z minerálnych vlákien výlučne pre tento systém. Jednoducho a presne zapadá medzi tvárnicu a vložku, čo umožňuje montáž bez zbytočného dorezávania a dodatočných úprav.

Plynotesné komínové dvierka

Dvojdielne plynotesné komínové dvierka, ktoré sú podmienkou k revízii komína, sú u nás samozrejmou súčasťou základnej komínovej zostavy bez akýchkoľvek ďalších príplatkov. V prípade inštalácie dvierok do technickej miestnosti na prízemí je možné ku komínovej zostave zakúpiť obyčajné komínové dvierka.

_____________________________________________________________________________________

komin_system

komin_system_01