Preklady

Ponúkame stavebné preklady nasledovných značiek:

Heluz

Ponúkame kvalitné keramické preklady nad okná a dvere vhodné pre vonkajšie aj vnútorné steny.
V sortimente nájdete ako nosné preklady, tak aj preklady ploché.
Pohľadové strany prekladov majú tehlové vyhotovenie a tvoria vhodný podklad pre omietku.
Obidva typy prekladov umožňujú ručnú montáž.
Pri použití v obvodových stenách sa z dôvodu zvýšenia tepelnoizolačných vlastností preklady kombinujú s izolantoms hrúbkou min. 90 mm.

The 10 best Roman chairs (2021 clenbuterol cycle special metabolic stress bodybuilding program – nutrifirst.

Keramické preklady HELUZ

 • nosné preklady

heluz_keram_nosne

 • ploché preklady

heluz_keram_ploche

Roletové a žalúziové preklady HELUZ

heluz_preklad_roleta

Chcete mať tieniacu techniku vyriešenú elegantne a účinne? Potom pri stavbe využite špeciálne nosné roletové ažalúziové preklady HELUZ. Tieto nosné preklady vám umožnia jednoduché a rýchle osadenie vonkajších tieniacich systémov.
Nosné žalúziové a roletové preklady HELUZ sa vyrábajú v šírkach 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výške 238 mm. Preklady tvoria schránku pre osadenie vonkajších roliet alebo žalúzií. Súčasťou prekladov je tepelná izolácia. Pohľadové strany sú tehlové a tvoria vhodný podklad pre nanášanie omietok.
Vonkajšie tieniace systémy je možné do prekladu montovať až po úplnom dokončení stavby kedykoľvek počas jej užívania.

Aké majú výhody roletové a žalúziové okenné preklady?

 • Maximálny komfort
  Vďaka použitiu tieniacej techniky osadenej do schránky v preklade znížite tepelné straty budovy, obmedzíte prenikanie hluku zvonku, zabránite prehrievaniu miestností v letných mesiacoch a zaistíte si väčšie súkromie.
 • Bezpečnosť
  Pri zapustení vodiacich líšt roliet do muriva ostenia otvoru zvýšite mieru zabezpečenia proti vlámaniu.
 • Variabilita
  Do prekladu je možné namontovať vonkajšie rolety alebo žalúzie s ručným alebo elektrickým ovládaním.
 • Rýchlosť výstavby
  Roletový a žalúziový preklad HELUZ je kompletný výrobok, ktorý sa nemusí na stavbe prácne skladať z niekoľkých prvkov, iba sa osadí na murivo do lôžka z cementovej malty. Je okamžite nosný a je možné ho priamo zaťažiť stropnou konštrukciou. Pri stavbe tak nestrácate čas.

Jednoduchá údržba
Priestor s roletou je chránený proti nečistotám hustými kefkami, údržba sa potom vykonáva odnímateľnou klapkou.

________________________________________________________________________________________________

logo_porfix

NOSNÉ PREKLADY

Porfix_nosny-preklad

PORFIX v roku 2014 uvádza na trh nosné preklady s optimalizovanými hodnotami zaťaženia. Proces optimalizácie hodnôt zaťaženia nosných prekladov je výsledkom spätnej väzby od projektantov na základe ich skúseností pri projektovaní s využitím stavebného systému PORFIX.
Nové nosné preklady s optimalizovanými hodnotami zaťaženia nesú označenie NP – NOSNÉ PREKLADY. V prechodnom období budú v ponuke oba typy nosných prekladov.

Oba typy prekladov sú pre uľahčenie manipulácie na stavbe vybavené manipulačnými okami, ktoré umožňujú využitie zdvíhacieho zariadenia. Nosné preklady je možné z konštrukčného hľadiska vyskladať na požadovanú šírku muriva z jednotlivých typov uvedených v tabuľkách.

 

 

SAMONOSNÉ (NENOSNÉ) PREKLADY

Porfix_samonosny-preklad

Samonosné preklady PORFIX sa využívajú na preklenutie otvorov v nenosných priečkach. Sú zhotovené z pórobetónu, tenkovrstvového lepidla PORFIX, oceľovej výstuže a betónovej zálievky (minimálne C15/20).
Preklady PORFIX sa dajú kombinovať na rôznu šírku priečok, pričom ich minimálne uloženie je 100 mm pri šírke prekladu 100 a 125 mm, alebo 150 mm pri šírke prekladu 150 mm. Zabudovanie a použitie prekladov je možné po zatvrdnutí betónovej zálievky a spojovacej malty.