Murivo

Ponúkame na predaj murivo (tehly, tvárnice a pod…) nasledovných značiek:

Heluz

Hľadáte stavebný materiál, ktorý bude mať nielen vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, ale bude tiež paropriepustný, pevný, masívny a zároveň cenovo dostupný? Pozrite sa na sortiment tehál pre obvodové steny HELUZ a presvedčte sa, že váš vysnený stavebný materiál skutočne existuje! Ponúkame tehly pre obvodové murivos hrúbkou 250 až 500 mm splňujúce rôzne energetické štandardy. Nová generácia tehlových blokov HELUZ navyše spĺňa požiadavky na nízkoenergetické a pasívne stavby bez zateplenia.

Aké ďalšie výhody má obvodové murivo HELUZ?

 • Udržuje optimálnu mikroklímu
  Obvodové murivo HELUZ bezproblémovo zvláda kolísanie vlhkosti vzduchu a zaistí optimálnu mikroklímu pre bývanie
 • Má výborné akumulačné schopnosti
  Masívne obvodové murivo HELUZ vďaka pomalému prijímaniu a uvoľňovaniu tepla lepšie odoláva teplotným výkyvom.
 • Je dostatočne únosné
  Pevné obvodové murivo umožňuje výstavbu viacpodlažných stavieb.
 • Tlmí zvuk
  Obvodové tehly HELUZ majú tiež veľmi dobré zvukovo-izolačné vlastnosti.
 • Neškodí zdraviu
  Pri výrobe obvodových tehál sa nepoužívajú žiadne chemické prísady. Obvodové murivo HELUZ je tak absolútne zdravotne neškodné.
 • Je odolné a trvanlivé
  Obvodové murivo HELUZ je nehorľavé, má takmer neobmedzenú životnosť a nenapadajú ho škodcovia.

Tehly HELUZ pre vnútorné murivo spĺňajú všetky nároky kladené na moderné stavebné materiály pre zdravé bývanie. Kvalitné, cenovo dostupné a rýdzo české. Vyrábame kompletný sortiment tehál pre vnútorné murivo – od priečkoviek po zvukovo-izolačné tehlové bloky. Vďaka jednotnému modulovému systému je murovanie s tehlami HELUZ rýchle, presné a jednoduché. Rovnako ako ostatné prvky stavebného systému HELUZ, i vnútorné murivo šetrí váš čas i peniaze.

Aké tehly pre vnútorné murivo ponúkame?

 • Vnútorné nosné murivo
  Tehly HELUZ pre nosné vnútorné murivo a murivo s izoláciou.
 • Priečkovky
  Variabilný a jednoduchý systém na stavbu priečok a primuroviek.
 • Zvukovo-izolačné murivo
  Masívne tehly s výnimočnými akustickými vlastnosťami.

TEHLY HELUZ

HELUZ240

Vnútorné tehly
V systéme HELUZ nájdete taktiež nosné vnútorné tehly. Nosné tehlové bloky HELUZ sú určené pre murivo hrúbky 175, 200, 240 a 300 mm a okrem vnútorných stien sa využívajú taktiež ako nosná časť pre zatepľovací systém alebo vrstvené murivo s tepelným izolantom.
Ako všetky tehly HELUZ sú aj tehly pre vnútorné murivo vyrábané v jednotnom modulovom systéme. Tehly v brúsenom vyhotovení určené pre murovanie na tenkou škárou výrazne zvyšujú rýchlosť murovania, znižujú spotrebu malty a vlhkosť muriva a šetria váš čas aj peniaze.
Priečkovky
Hľadáte materiál na stavbu priečok, primurovky či murivo s izoláciou? Pozrite sa na priečkovky HELUZ! Vďaka brúsenému vyhotoveniu tehál a spájaniu na pero a drážku je murovanie priečok HELUZ rýchle, jednoduché a s nízkou spotrebou malty. Priečkovky HELUZ sú najlepším príkladom toho, že kvalitné murivo môže šetriť váš čas aj peniaze.
Vyrábame priečkovky pre murivo hrúbky 65, 80, 115,140 a 175 mm. Okrem samotných bytových priečok je možné tehlové bloky použiť taktiež ako primurovku tepelnej izolácie či v najširších variantoch ako súčasť vrstveného muriva v kombinácii s izolantom. Priečkovky HELUZ majú ale aj ďalšie výhody:

 • jednoduché navrhovanie priečok v komplexnom systéme HELUZ
 • styk zvislých škár na pero a drážku bez maltovania
 • jednoduché a veľmi rýchle murovanie
 • nízka spotreba malty
 • vhodný keramický podklad pod omietku
 • nízky difúzny odpor pri prestupe vodnej pary
 • hygienická neškodnosť

Potrebujete poradiť, aké vnútorné alebo priečkové murivo HELUZ vybrať? Kontaktujte našich technicko-obchodných poradcov, ktorí vám radi pomôžu!

TEHLY HELUZ FAMILY

heluz_family

Brúsené tehly HELUZ Family a Family 2in1 majú najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na českom a slovenskom trhu v porovnaní s ostatnými materiálmi pre jednovrstvové murivo. Sú určené na výstavbu domov s nízkou spotrebou tepla na kúrenie (nízkoenergetické a pasívne domy). Vyrábajú sa so šírkami 250, 300, 380, 440 a 500 mm.

Obvodové murivo z tehál HELUZ Family so šírkou 500 mm dosahuje hodnoty súčiniteľa prechodu U = 0,14 W/m2K.

Vyplnením dutín tehál Family polystyrénom prišlo až k 40 % navýšeniu ich tepelnoizolačných vlastností. Tehlové bloky s integrovanou izoláciou HELUZ Family 2in1 spĺňajú bez dodatočného zateplenia požiadavky pre pasívne domy.

Súčiniteľ prechodu tepla obvodového muriva z tehál HELUZ Family 2in1 so šírkou 500 mm 0,11 W/m2K.

TEHLY HELUZ STI

heluz_sti

Čo viac si priať – teplo a spokojnosť má každý rád

Nechajte dom dýchať… Tehly s označením HELUZ STI (tepelnoizolačné) spĺňajú bežné nároky na úsporné, zdravé a energeticky nenáročné bývanie. S použitím tepelnoizolačnej omietky a vysypania prvej vrstvy muriva perlitom (polystyrénom) je možné dosiahnuť veľmi dobré tepelno-technické parametre. Tehlové murivo dobre izoluje, akumuluje teplo, má dobré akustické vlastnosti a bezproblémovo zvláda kolísanie vlhkosti vzduchu (dom môže „dýchať“) a tým prispieva k vytvoreniu zdravej vnútornej klímy v objektoch. Ide o tradičný storočiami preverený kvalitný stavebný materiál, ktorý vďaka novým technológiám výroby a technológiám murovania má u stavebníkov stále väčšiu obľubu.

TEHLY HELUZ PLUS

heluz_PLUS440

TEHLY HELUZ P15

heluz_P15-300

_____________________________________________________________________________________________

logo_porfix

TVÁRNICE PORFIX P2-440

produkt-bila-tvarnice_product_big

Spoločnosť PORFIX – pórobetón a.s. prichádza v roku 2015 na trh s novinkou v komplexnom stavebnom systéme. Do svojho sortimentu zaradila výrobky na báze kremičitého piesku. Nové tvárnice sa vyrábajú v prevedení hladká(HL) a pero-drážka-kapsa (PDK).

Sú vhodné najmä na murovanie obvodových stien a ako výplň do železobetónových konštrukcií.Tvárnice P2- 440 prinášajú úsporu nielen pri ich nákupe, ale najmä vďaka nižším nákladom na vykurovanie.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,09 W/mK (v suchom stave) robí z PORFIXu v tejto oblasti jeden z vynikajúcich produktov na trhu.

Nižšia je aj hmotnosť tvárnic. Manipulácia s tvárnicami je oveľa jednoduchšia a práca murárov menej fyzicky náročná. Stavba tak rýchlejšie pribúda.

S tvárnicami PORFIX  šetríte peniaze pri nákupe materiálu, šetríte pri výstavbe a vďaka vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam šetríte aj náklady na vykurovanie.

KDE TENTO PRODUKT POUŽIŤ?

Murovanie s PORFIXom  ide veľmi rýchlo, nepotrebujete špecifické tvárnice na rohy a otvory.
Jednotlivé tvárnice sa lepia na lepidlo pomocou špeciálnej murárskej lyžice, ktorá je súčasťou náradia zdarma.

TVÁRNICE PORFIX P4-600

Pre tvárnice PORFIX P4 – 600 je charakteristická vyššia pevnosť – 4 MPa. Pri použití týchto tvárnic na vymurovanie spodného podlažia je možné PORFIX využiť na výstavbu budov až do štyroch poschodí. Tvárnice majú aj vylepšené zvukovo-izolačné vlastnosti, čo ich predurčuje na murovanie na vnútorných nosných priečok a deliacich priečok medzi bytovými jednotkami.

PRIEČKOVKY PORFIX

produkt-bila-prickovky_product_big

Stavebný systém PORFIX dopĺňajú priečkovky s dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami. Priečkovky z pórobetónu, rovnako ako tvárnice, pohlcujú a uvoľňujú vlhkosť vzduchu. Pórobetónové priečkovky tak vyrovnávajú zmeny vlhkosti v miestnosti a umožňujú vodným parám prestup stenami.
Popri mikroklimatických vlastnostiach oceníte najmä rýchlosť stavania a ľahké opracovanie priečkoviek bežným náradím. Všetky stavebné detaily, ako ozdobné výklenky či drážky pre elektroinštaláciu, vytvoríte s priečkovkami PORFIX rýchlo a jednoducho. Priečkovky PORFIX sa vyrábajú v pevnostno-objemovej triede P2-500 a priečkovka šírky 200mm aj v triede  P4-600.

U-PROFILY PORFIX

produkt-bila-u-profil_product_big

MUROVANIE

Tento stavebný prvok je založený na princípe strateného debnenia a je vhodný pre zhotovenie nosných prekladov či stužujúceho venca stavby. Zabezpečuje vytvorenie uceleného tepelno-izolačného systému a redukuje tepelné mosty v kritických miestach na minimum.

REZANIE

Rezanie je kapitola sama o sebe. Viete, že tvárnice PORFIX majú vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti? Vďaka tomu ich možno ľubovolne rezať a otáčať.
Požičajte si našu pásovú pílu, s ktorou ušetríte veľké množstvo energie a času.

DRÁŽKOVANIE

Stavba nie je len o murovaní, do múrov je potrebné realizovať rôzne rozvody a drážky pre elektrinu, vodu a pod.
PORFIX je pre drážkovanie ideálny materiál, do  ktorého všetky drážky vyhotovíte s jedným ručným náradím rýchlo a ľahko.