Domov / Stavebný materiál / Strešná krytina

Strešná krytina

Ponúkame na predaj celý sortiment strešných krytín značiek Bramac, Tondach a Blachotrapez. Prezirite si ich vlastnosti:

bramac_logo

Betónová krytina Bramac

Betónové škridly Bramac sú vyrábané z vysokokvalitných surovín piesku, vody, portlandského cementu a pigmentov oxidu železa. Na rozdiel od iných strešných krytín sa pevnosti betónových škridiel časom zvyšujú, čo znamená záruku ich dlhej životnosti a funkčnosti.Výroba betónových škridiel je šetrná k prírode a prispieva tak k budúcej kvalite prostredia pre naše deti.

Výhody strešnej krytiny Bramac:

 • až o 50% vyššia pevnosť ako stanovuje norma, a preto znesú krytiny Bramac aj extrémne zaťaženie ako krupobitie, návaly snehu a silný vietor
 • mrazuvzdornosť vďaka nízkej nasiakavosti – čo potvrdzujeme 30-ročnou zárukou na mrazuzdornosť krytiny Bramac
 • škridla Bramac je vyrábaná ekologicky z prírodných surovín
 • ochrana pred hlukom
 • jednoduchá a rýchla pokládka
 • spĺňanie najprísnejších kritérií kvality testujeme vo vlastnom testovacom stredisku v Monier Technical Centre, ktorý je na trhu strešných krytín unikátom

bramac_betonove

Keramická krytina Braas

Už stáročia sú keramické strešné krytiny symbolom krásy a prirodzenosti. Krytiny Braas sú vyrobené z kvalitných surovín modernými technológiami a prepožičajú vášmu domu šarm, dojem tepla a istoty.

Špičková kvalita keramickej krytiny Braas prináša tieto výhody:

 • mimoriadna pevnosť – keramické krytiny Braas sú až  trojnásobne pevnejšie ako predpisuje norma, vďaka čomu odolajú aj extrémnym vplyvom počasia ako je krupobitie, návaly snehu a silný vietor
 • mrazuvzdornosť – krytiny Braas majú o polovicu nižšiu nasiakavosť dažďovej vody ako iné keramické krytiny, čo zabezpečuje ich vynikajúcu odolnosť voči mrazom
 • kvalitný materiál a moderná technológia výroby – krytiny Braas sú tak špičkovým produktom so širokou ponukou tvarov, povrchov a farieb
 • rozmerová presnosť škridiel – vďaka čomu nevznikajú pri pokládke žiadne nežiadúce otvory medzi škridlami
 • kvalita overená testami – spĺňanie prísnych kritérií kvality je kontrolované vo vlastnom skúšobnom stredisku
 • 30-ročná záruka na kvalitu materiálu

braas

Príslušenstvo Bramac

bramac_prislusenstvo

__________________________________________________________________________________________

tondach_logo

 

 

 

Požiadavky na strešné materiály sa neustále zvyšujú, nie len vo vzťahu k aktuálnym klimatickým podmienkam, ale tiež z hľadiska životnosti, ekológie, úspory energie a dizajnu.

Pálená krytina, ako historicky rastúci a osvedčený stavebný materiál, najlepšie spĺňa „nové“ požiadavky v porovnaní s ostatnými strešnými materiálmi.

Ak sa z ekologického hľadiska pozrieme na pálenú škridlu, tak práve TONDACH® škridly sú vyrobené zo zeme, vody, vzduchu a ohňa, a sú bez akýchkoľvek chemických prísad. Ako jediný rakúsky výrobca pravej pálenej krytiny získala TONDACH Gleinstätten európsky prestížny certifikát „Natureplus“.

Natureplus je medzinárodná značka kvality pre stavebné výrobky, ktorej cieľom je podporiť oblasť udržateľného rozvoja v stavebnom sektore. Výrobky s týmto certifikátom sa vyznačujú vysokým stupňom kvality z hľadiska zdravia, životného prostredia a funkčnosti.

Čisto prírodný produkt „keramická škridla“ dosahuje vypaľovaním pri teplotách nad 1000°C životnosť vyše 100 rokov. Funkčnosť zahŕňa nielen teplotné zmeny, ale aj jednoduchú údržbu a zdravotnú nezávadnosť. Takto môžete so strechou TONDACH®  znížiť medziročne energetické náklady až o 20%. Preto je pravá pálená krytina optimálna pre nízkoenergetické, pasívne a solárne domy.

Či už klasický alebo moderný tvar strechy stavte na výnimočný štýl krytiny TONDACH® – extravagantné modely škridiel a množstvo farebných odtieňov, od matných až po lesklé.

tondach_skridle

Keramické príslušenstvo

TONDACH® ponúka nespočetné množstvo strešných riešení pre novostavby a rekonštrukcie. Keramické príslušenstvo je nevyhnutné pre vyvážený a technicky nezávadný strešný systém. Na mieru vyrobené komponenty ku každej škridle poskytujú dokonalú ochranu proti dažďu, snehu, víchrici a krupobitiu.
tondach_prislusenstvo
________________________________________________________________________________________
blachotrapez_logo

Plechová škridlová krytina

Plechová škridlová krytina patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny na rodinných domoch, cirkevných ale aj verejných budovách. Vďaka plneautomatickému výrobnému procesu môžeme krytinu strihať na požadovanú dĺžku, čo umožňuje realizovať netypické objednávky a maximálne tak znížiť množstvo odpadu. Naša spoločnosť ponúka plechovú škridlovú krytinu vo viac ako 10 farbách s polyestrovým povlakom, povlakom Pladur® Eco Protect ThyssenKrupp, hliníkovom prevedení a Colorcoat HP2000® Ultra. Veľkou výhodou plechovej strešnej krytiny je jej hmotnosť. 1m2 takejto krytiny váži približne 4,5 kg. Vďaka tomu táto krytina nezaťažuje nadmerne krov a ani nenarúša stabilitu celej stavby.
blachotrapez_plech

Trapezová krytina

Trapézová krytina je výnimočná svojou jednoduchosťou a výrazným vzhľadom. Vďaka nej je možné realizovať rôzne konštrukcie, v ktorých sa často ruší klasické rozdelenie na strechu a fasádu. Veľký výber hrúbky plechu od 0,5 mm do 1,25 mm, možnosť strihať krytinu na mieru a široká paleta farieb poskytujú v podstate neobmedzené možnosti využitia trapézovej krytiny. Veľkou výhodou trapézovej krytiny je jej nosnosť a pevnosť, ktorú určuje výška profilu. Na malé a stredné budovy sú vhodné tieto profily: T8, T14 plus, T18,T18 plus, T35, T35 plus, T50, T55, T55 plus, T60. Profily T90a T135 sa najčastejšie používajú pri stavbe výrobných hál.
blachotrapez_trapez01 blachotrapez_trapez02